Od 4 do 5 czerwca we Wrocławiu odbywają się VII Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Byliśmy tam, paśliśmy oczy pięknymi ilustracjami, tylko szkoda, że targi były mniejsze niż w zeszłym roku.

Wróciliśmy z kilkoma zdobyczami i miłymi wspomnieniami.

Naszym odkryciem jest „Mapa przyszłości”. Przy stoisku wydawnictwa Nasza Księgarnia, schowany między książkami, siedział sobie skromnie autor tej książeczki i rysował. Podeszliśmy, zagailiśmy, no i mamy autograf. Dla Antosia i Janeczki właściwie. Pan Tomasz Minkiewicz narysował nawet nasze dzieci, a obok sowę, którą Antoś nosił przy sobie w postaci breloczka oraz rower. Bo Antoś wczoraj nauczył się jeździć na rowerze, po zaledwie trzech dniach nauki! Pedałuje, cieszy się i woła: Dziękuję ci dziadku Lysiu! Dziadek Lysiu, to dziadek Rysiu, którego Antoś uwielbia, między innymi za rowerek. Ale też za czas, który mu dziadzio poświęca. Tak więc teraz Antoś wszystkim się chwali, że umie jeździć i że „lowelek jest nowy od dziadka Lysia”. Pan Minkiewicz nie miał wyjścia, MUSIAŁ  w dedykacji dorysować ów rowerek. I koniecznie z kijem, jak zaznaczył Antoś. Panu Tomaszowi Minkiewiczowi serdecznie dziękujemy za miłą pamiątkę.

W takich targach świetne jest to, że każdą książkę można oglądnąć, przeczytać i porozmawiać o niej ze sprzedawcą.

A teraz zapraszam do oglądania.

Autor: Tomasz Minkiewicz

Tytuł: Mapa przyszłości

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, Warszawa 2016

Nie zabraliśmy aparatu, ale TUTAJ mąż wypatrzył zdjęcia, na których autor opowiada nam o ilustracjach oraz podpisuje książkę dla nas i rysuje sowę.

Autor: Paweł Kłudkiewicz

Tytuł: Roboty

Wydawnictwo: Babaryba, 2016

Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Tytuł: Dawno temu w Mamoko

Wydawnictwo: Dwie Siostry, Warszawa 2011

Autor: Juan Arjona Lluïsot

Tytuł: Antonino w walce z czasem

Wydawnictwo: Tako, Toruń 2013

Autor: Robert Romanowicz

Tytuł: Zwierzęta

Wydawnictwo: Tashka, Warszawa 2015

Autor: Paulina Mager oraz Marta Miniewicz

Tytuł: Legendy Wrocławskie. Stare Miasto

Wydawnictwo: Kołowrocek, Wrocław 2009

Autor: Katja Niklas oraz Paulina Mager

Tytuł: Legendy Wrocławskie. Ostrów Tumski

Wydawnictwo: Kołowrocek, Wrocław 2010

Dostaliśmy też trzy egzemplarze książeczki „A to moja bajka właśnie…”, która jest zbiorem opowiadań napisanych przez dzieci. Jedno jest dla nas, dwa do rozdania. Jeśli ktoś z Was ma ochotę na tę książeczkę, proszę skontaktować się ze mną mailowo.