Tagi

Wkleiłam zdjęcia i próbuję wymyślić zgrabną recenzję; nic mi do głowy nie przychodzi. Skończy się na skomentowaniu zdjęć.

Metalowe, małe, zgrabne pudełeczko, z dnem wyścielonym aksamitopodobną tkaniną.

W środku znajdują się: książeczka z instrukcją gry…

…broszurka reklamująca gry planszowe i logiczne…

…oraz 25 kwadratowych obrazków, 4 kości, 30 żetonów zwycięstwa (w zestawie był tylko jeden woreczek).

Awers i rewers obrazków.

Obrazki przedstawiają trzy rodzaje laboratoriów, od których należy rozpocząć poszukiwania (drugi rząd od góry), osiem rodzajów ameb, kartoniki zmiany koloru, kształtu i wzoru ameb oraz kratki wentylacyjne (dolny rząd po prawej).

Kości określające: kolor laboratorium (kolor strzałki określa kierunek poruszania – białe zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czarne w przeciwną do ruchu wskazówek zegara), wzór ameby: w paski lub kropki, kształt: z mackami lub pełzającą (my nazywamy je chudymi bądź grubymi) oraz kolor: fioletowy lub pomarańczowy.

Obrazki należy ułożyć w kształt okręgu…

…a następnie rzucić czterema kośćmi na raz.

W poniższym przypadku zaczynamy poszukiwania od żółtego laboratorium w kierunku wskazanym przez białe strzałki; szukamy ameby cienkiej fioletowej w kropki. Spójrzcie na żółte laboratorium na zdjęciu pod kostkami, zgodnie z białymi strzałkami to w prawo, pierwsza ameba to gruba fioletowa w kropki, druga to gruba pomarańczowa w paski, trzecia chuda fioletowa w paski, czwarty kartonik zmienia wzór ameby, teraz szukamy ameby cienkiej fioletowe w paski. Następny kartonik to poszukiwana ameba.

Ten, kto pierwszy wskaże poszukiwaną amebę, wygrywa rozgrywkę. Gracz, który pierwszy zbierze pięć żetonów zwycięstwa, wygrywa grę. Każde wskazanie ameby może być sprawdzone przez innego gracza; osoba, która źle wskazała oddaje jeden żeton zwycięstwa. Jeśli w trakcie poszukiwań natrafimy na kratkę wentylacyjną, należy przeskoczyć do następnej kratki (czasem to nawet pół okręgu).

Kiedy nabierze się wprawy, opatrzy z kartonikami, wtedy gra robi się bardzo intensywna, od wyrzucenia do znalezienia ameby mija tylko kilka sekund.

Reklamy