Tagi

, ,

Dziwna to rzecz, ten kodeks. Napisany wymyślonym przez Serafiniusa językiem, przedstawia świat, który mnie kojarzy się z książkami Orsona Scotta Carda. Kodeks ma około 360 stron, podzielony jest na dwie części. Pierwsza opisuje świat przyrody, florę, faunę, prawa fizyki. Druga dotyczy nauk humanistycznych, różnych dziedzin życia człowieka (odzież, historia, kuchnia, architektura itp.).

Sam Serafini orzekł, że nie ma znaczenia treść książki, że jego pisanie było podobne do pisma automatycznego. Alfabetem tym chciał przekazać odczucia doświadczane przez dziecko, które czyta książkę, choć nie zna liter; czyta, bo wie, że dla dorosłych tekst ma znaczenie.

Luigi Serafini urodził się dnia 4 sierpnia 1949 roku w Rzymie, jest architektem i projektantem. Informacji o tym tajemniczym artyście jest niewiele, żadnej konkretnej w języku polskim.

Prowadził własną stronę internetową, ale od 2009 jest pusta, właściewie to już jej nie ma. Posiada laboratorium ceramiki w Umbrii, tworzył scenografie, kostiumy do baletów, instalacje.

Cały tekst można ściągnąć TUTAJ.