Tagi

, , ,

Dziewczyny są na diecie niskofosforowej, z której bardzo chętnie korzysta Rumo. Zalecenie doktora Arka Silnego z przychodni „Żako” jest właśnie takie – fosforu najwyżej 0,5% a białka może być 30%. Doktor powiedział, że pogłoski, jakoby fretki z problemem nerkowym miały przyjmować małą ilość białka jest dość naciągana. Ponoć badania pod tym kątem robiono na początku tego wieku na szczurach i podciągnięto pod nie też psy, koty i wszelkie inne domowe zwierzątka. Dzisiejsze badania dowodzą, że tak naprawdę chodzi o niski poziom fosforu.

Ciekawe, co naukowcy odkryją za 30 lat 🙂

Trzymam się zaleceń lekarza, czekam na przesyłkę z odpowiednią karmą, tymczasem karmię je domowym jedzonkiem ze zmiksowanego mięsa indyka i warzyw. Trzeba taż dawać im pić, same nie wypijają tyle wody, ile powinny. Najchętniej spijają wodę z palca.

Doktor zrobił USG Cynie i ocenił, że struktura lewej i prawej nerki jest nieco zatarta, a pozostałe narządy jamy brzusznej są bez zmian. Dodał, że Cyna jest chora, ale nie ma powodu do paniki, po prostu potrzebuje odpowiedniej diety i czeka ją jeszcze kilka lat spokojnego życia.

Taką diagnozę postawił obydwu dziewczynom po oglądnięciu ich wyników krwi, które mu zawieźliśmy przy okazji wizyty z Cynką.

Niżej zdjęcia z wczorajszej pobudki do jedzenia i samego jedzenia.

Trudno Miłkę uchwycić w bezruchu…

Reklamy